درباره شرکت

شرکت دانش بنیان یگانه پارسه کویر ( با برند FORUSE ) فعالیت خود را از سال 1392 با هدف خودکفایی در تولید ماشین آلات راهسازی آغاز نموده است و توانسته با مدد الهی و همچنین تلاش گروه فنی خود ( کارشناسان ارشد دانشگاههای صنعتی امرکبیر و یزد) به همراه داشتن 12 سال سابقه در طراحی و ساخت، اقدام به مهندسی معکوس یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین ماشین آلات راهسازی به نام اسکید لودر ( SSL ) نماید، به گونه ایی که درسال 1394 نمونه اولیه این محصول ساخته شده و از لحاظ مشخصات فنی و قیمت تمام شده قابلیت رقابت با تمامی محصولات وارداتی از کشورهای مختلف را دارد.
شرکت در حال حاضر درگیر برنامه ریزی روندهای مربوط به تولید انبوه این محصول می باشد که در صورت تحقق در سال اول، جذب بیش از100 نفر نیروی انسانی به طور مستقیم و بالغ بر 350 نفر از صنایع درون استانی را بهمراه خواهد داشت.
از ویژگیهای دیگر تولید این محصول ممانعت از خروج بیش از 10 میلیون دلار جهت واردات بیش از 400 دستگاهSSL در طول یک سال میباشد. همچنین با توجه به اینکه هیچ تولید کننده مشابهی در منطقه وجود ندارد بازار بسیار مناسبی جهت صادرات این محصول نیز وجود خواهد داشت. شایان ذکر است از اهداف بلند این شرکت تولید دیگر محصولات در زمینه ماشین آلات راهسازی و تبدیل استان به یکی از قطبهای آینده در این خصوص میباشد.

از مشخصات بارز این محصول میتوان به موارد ذیل اشاره نمود

  • امکان مانور وفعالیت در مکانهای صعب العبور و محدود
  • استفاده در شرایط بحران مانند زلزله و سیل
  • انجام تمامی فعالیتهاایی که ماشین آلات بزرگ امکان انجام آن را دارند
  • پرفرو شترین و پرکاربردترین محصول در رنج ماشین آلات راهسازی در قاره آمریکای شمالی در سال 2014
  • امکان نصب بیش از 80 نوع دستگاه بر روی این ماشین جهت کاربریهای مختلف نظیر لودر، لیفتراک، کانال کن، سم پاش، چکش وغیره
  • ارزش افزوده بالای این محصول و کمک به اقتصاد استان

 

در خصوص سطح کیفی این محصول SSL با توجه به مهندسی معکوس معروف ترین برند دنیا BOBCAT که یک شرکت امریکایی می باشد و همچنین استفاده از قطعات با برندهای معتبر دنیا، کیفیت محور اصلی این شرکت در نظر گرفته شده است.
میزان درصد تولید داخل این ماشین از ابتدا بالای 40% در نظر گرفته شده که امکان افزایش آن با بومی سازی ساخت بسیاری از قطعات دیگر و انتقال تکنولوژی های مرتبط با آن نیز در سالهای آینده به صورت کامل مفروض گردیده است.
طرح برند و لوگوی شرکت بر اساس یوز پلنگ ایرانی ( در مقابل طرح گربه امریکایی) در نظر گرفته شده است و به عنوان یکی از طرفداران محیط زیست مقرر گردیده بخشی از سود سالیانه شرکت جهت بقای این سمبل ایرانی هزینه گردد.

شرکت یگانه پارسه کویر